Tophane Mahallesi Palandöken Caddesi Esnaf Sarayı Kat:5 Merkez/RİZE

Aksoy Rize Esnaf Odalar Birliği Başkanı Oldu


Tarih : 20.05.2018 10:54

Rize Esnaf Odalar Birliği olağan genel kurulu Rize Öğretmenevinde yapıldı. Yapılan seçimlere tek liste ile giden başkan adayı Güven Aksoy yeni Rize Esnaf Odalar Birliği Başkanı oldu.


Divan başkanlığını Trabzon Esnaf Odalar Birliği Başkanı Metin Kara’nın yaptığı genel kurulda divan heyeti Ekrem Kılıç, Servet Hacıömeroğlu ve Şakir Erduran’dan oluştu. 

Divan heyetinin seçiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını mevcut başkan Muammer Atılgan yaptı. Atılgan, yönetimde beraber görev yaptığı arkadaşlarına teşekkür ederek; “Benim yeni seçilen arkadaşlara bir önerim var. Yönetici arkadaşlarım nefsi ile hareket etmeyin. Bu çok önemli ilerde bunun sıkıntılarını yaşayabilirsiniz. Esnaf kelimesi çok önemli bir kavramdır. Yeni seçilen arkadaşlara esnaf teşkilatımıza hizmet etme yolunda başarılar diliyorum.” dedi.  

‘BAYRAĞI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ’
Yeni seçilen başkan Güven Aksoy yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Ben bizden önce görev yapan birlik başkanına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Belli imkanlarla yapabildiklerini yaptılar. Bizde bu bayrağı alıp daha ileri götürmek için çalışacağız. Genel kurula katılan delegelere teşekkür ediyorum.” 

Konuşmalar ardından başkan adayı Güven Aksoy, mevcut başkan Muammer Atılgan’a hizmetlerinden dolayı plaket sundu. Daha sonra seçime geçildi. 194 delegesi olan Rize Esnaf Odalar Birliği seçimlerine 116 delege imza atarak oy kullandı. Genel kurul sonrası 12 yıldır Esnaf Odalar Birliği Başkanlığını yürüten Muammer Atılgan görevini Güven Aksoy’a devretti. 

YENİ SEÇİLEN YÖNETİM DENETİM VE DİSİPLİN KURULU
Güven Aksoy başkanlığında yeni seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: “Ahmet Fırat, Muzaffer Turan, Refik Kumbasar, Murat Yetimoğlu, Osman Yüksel, Adem Tornacı” Denetleme kurulunda Barış Galip Oğuz, Şakir Erduran, Gürhan Kutluata isimleri yer alırken Disiplin Kuruluna Mehmet Turgut, Metin Dalbası, Servet Hacıömeroğlu seçildi.